گفته شده تولید شکلات شونیز تلخ موجب کاهش زباله های شهری می شود

مطالعه‌ای که در مجله دسترسی آزاد هنداوی منتشر شده است، نشان می‌دهد که خوردن هر روز شکلات می‌تواند به کاهش آسیب‌های عضلانی ناشی از ورزش در ورزشکاران کمک کند.

محققان پشت این مطالعه شکلات شونیز تلخ دریافتند که نشانگرهای استرس اکسیداتیو و آسیب عضلانی در خون زمانی که فوتبالیست های نخبه روزانه به مدت 30 روز شکلات تلخ می خوردند کاهش می یابد.

شکلات تلخ حاوی ترکیبات طبیعی به نام پلی فنول است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. تحقیقات قبلی پتانسیل آن را به عنوان یک مکمل آنتی اکسیدانی نشان داده است. با این حال، هیچ کس پتانسیل شکلات تلخ را برای کاهش استرس اکسیداتیو و آسیب عضلانی در ورزشکاران نخبه آزمایش نکرده بود. به

پروفسور روبرتو کارنواله از دانشگاه ساپینزا رم گفت: ما 24 بازیکن برتر فوتبال را مطالعه کردیم که به مدت 30 روز در طول یک برنامه تمرینی مکمل شکلات تلخ مصرف می کردند یا هیچ درمانی نداشتند.

شکلات

ما سطح مولکول های آنتی اکسیدان و نشانگرهای استرس اکسیداتیو و آسیب عضلانی را در ابتدای مطالعه و پس از 30 روز مصرف شکلات اندازه گیری کردیم.

نتایج نشان داد که شکلات تلخ پتانسیل کاهش سطح آسیب عضلانی در ورزشکاران نخبه را دارد. Carnevale می‌گوید: «پس از 30 روز مصرف شکلات تلخ، فوتبالیست‌ها سطح مولکول‌های آنتی‌اکسیدانی را با کاهش استرس اکسیداتیو و نشانگرهای آسیب عضلانی افزایش دادند.»

نتایج به این معنی است که آنتی اکسیدان های طبیعی مانند شکلات تلخ می تواند راهی ساده، ارزان و خوشمزه برای کاهش سطح آسیب عضلانی مرتبط با ورزش باشد.

Carnevale توضیح می دهد: “این تحقیق می تواند به متخصصان تغذیه ورزشی کمک کند تا مواد مغذی سالم با آنتی اکسیدان های خاص را برای کاهش خطر آسیب عضلانی ناشی از استرس اکسیداتیو توصیه کنند.”

ورزش نقش کلیدی در پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 در افراد در معرض خطر به دلیل سبک زندگی و وزن آنها دارد. مطالعه ای که در مجله تحقیقات دیابت منتشر شده است، مزایای نسبی تمرینات مقاومتی و هوازی را مقایسه می کند. مشخص شده است که در حالی که هر دو نوع ورزش مفید هستند، تمرین مقاومتی مزیت بیشتری در ساخت توده عضلانی دارد.